Umownik – nowoczesny sposób zawierania umów

0
1141
Umownik - nowoczesny sposób zawierania umów

Umowy przez Internet — ekologiczna alternatywa dla tradycyjnych dokumentów

Drukowanie umów wpływa negatywnie na środowisko i przyczynia się do wycinki drzew. Ochrona przyrody to obecnie jeden z priorytetów, na którym skupiają się międzynarodowe firmy. By wyeliminować problem, warto zacząć od otaczających rzeczy. Z pomocą przychodzą umowy online, które nie wymagają papieru, a ponadto są szybkie i proste w przygotowaniu.

Zaletą elektronicznych wersji dokumentów jest również ich przechowywanie. Pełne teczki różnych wersji umów sprawiają, że odnalezienie poszukiwanego przedmiotu bywa czasochłonne. W przypadku plików online zadanie to znacznie ułatwia segregacja w przeznaczonych do tego folderach, dzięki czemu żadna umowa nie ulegnie zagubieniu.

Zawieranie umów online — jak to zrobić?

Zawarcie umowy przez Internet to proces nieskomplikowany i stosunkowo szybki. Na czas wykonania wpływa przede wszystkim znajomość komputera i funkcji, jakie oferuje. Podstawowy dokument może być sporządzony w dowolnym programie do edycji tekstu. Umieszczenie w nim koniecznych elementów zwykle zajmuje ok. 25-30 minut, jednak wpływa na to również rodzaj spisywanej umowy.

Drugim sposobem na stworzenie dokumentu online jest wykorzystanie przeznaczonego do tego narzędzia. Oferowane na rynku rozwiązania pozwalają na zaprojektowanie umowy zgodnie z naszymi potrzebami oraz z zachowaniem standardów prawa. Do najpopularniejszych firm oferujących generatory dokumentów należy Umownik.

Serwis skraca czas tworzenia umowy do ok. 7 minut i dba o wszelkie zapisy prawne umieszczone w dokumencie. W ten sposób nie musimy martwić się o to, czy zawierane dokumenty są poprawne. Cały proces odbywa się online poprzez przeglądarkę www lub aplikację mobilną i nie wymaga wychodzenia z domu.

Czy zawieranie umowy przez Internet jest bezpieczne?

Choć umowy zawierane przez Internet stały się powszechnie stosowanym rozwiązaniem, wciąż budzą wątpliwości. Jak upewnić się, że współpraca zawiązana na odległość będzie bezpieczna?

Kluczowe jest wyrażenie zgodnego oświadczenia woli obu stron. Mówiąc prościej, zarówno jedna, jak i druga osoba zawierająca umowę powinna zgadzać się co do jej celu oraz warunków. Końcową wersję dokumentu zawsze należy przesłać do akceptacji przez stronę przeciwną oraz posiadać dwa, takie same egzemplarze.

W wielu przypadkach konieczne jest złożenie podpisu pod umową. Może to nastąpić poprzez zastosowanie podpisu kwalifikowanego, jednak jego uzyskanie wymaga nieco wkładu finansowego oraz czasowego. W przypadku korzystania z niektórych pośredników, takich jak Umownik, weryfikacja tożsamości odbywa się poprzez stronę, dlatego składanie dodatkowych podpisów nie jest wymagane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here