Studiuję turystykę i rekreację – co potem?

0
7230
Studiuję turystykę i rekreację – co potem?

Turystyka i rekreacja to doskonałe studia dla osób, które interesują się geografią oraz podróżami. Mówiąc o geografii, należy zaznaczyć, że trzeba znać ją możliwie jak najlepiej – praktycznie każdy zawód, jaki będziemy mogli wykonywać po ukończeniu tego kierunku, będzie wiązał się z doskonałą znajomością położenia najróżniejszych krajów. A co po studiach?

Turystyka i rekreacja – dla kogo?

Turystyka – studia te kierowane przede wszystkim dla osób, które są ciekawe świata i fascynują się podróżami. Najczęściej po ukończeniu tego kierunku czeka nas praca z klientem, zatem przydadzą się również umiejętności miękkie, takie jak komunikatywność oraz cierpliwość. Absolwent turystyki i rekreacji musi potrafić bez problemu znajdować odpowiadające klientowi formy wypoczynku.

Interesujesz się podróżami i musisz wybrać studia? Turystyka może okazać się doskonałą opcją. Jeśli twoje umiejętności interpersonalne i znajomość geografii stoją na wysokim poziomie, na pewno sobie poradzisz! Sprawdź jednak najpierw, czy posiadasz odpowiednie predyspozycje.W pracy po turystyce i rekreacji przydają się cechy takie jak przebojowość, odpowiedzialność, dokładność, zdolności sprzedażowe oraz umiejętność pracy pod presją czasu.

Praca po turystyce i rekreacji

Turystyka to studia, dzięki którym przyswoimy wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, ekonomicznych oraz społecznych. Po ukończeniu takich studiów możemy pracować w szeroko rozumianej branży turystycznej, ale też w hotelarstwie, a nawet w gastronomii. Zanim jednak zaczniemy piąć się po kolejnych szczeblach kariery, prawdopodobnie zaczniemy od roli asystenta recepcjonisty bądź administratora w biurze podróży.

Podczas studiów, a nawet jeszcze przed nimi, warto pamiętać, że dużą zaletą w tej branży jest znajomość języków obcych. Im więcej ich znamy, tym lepiej, jednakże kluczowa i absolutnie podstawowa jest doskonała znajomość języka angielskiego.

Jeśli chodzi o studia, turystyka to zdecydowanie kierunek dla pasjonatów. Jeśli ktoś nie lubi podróży i nie interesuje się nimi, to prawdopodobnie nie odnajdzie się ani na uczelni, ani w późniejszej pracy. Owszem, istnieją stanowiska, które gwarantują pracę za przysłowiowym biurkiem (na przykład jako doradca klienta w biurze podróży), jednak idąc tym tropem zamykamy sobie mnóstwo ciekawych opcji. Możemy bowiem znaleźć zatrudnienie chociażby jako rezydent biura podróży. To praca wymagająca, ale dająca również sporo satysfakcji – wystarczy wspomnieć, że poza granicami kraju trzeba tutaj spędzić wiele tygodni, zazwyczaj w miejscach chętnie uczęszczanych przez urlopowiczów. Polega ona na stałej pracy z klientem i rozwiązywaniu jego problemów pojawiających się podczas spędzania wakacji, dlatego odporność na stres i łatwość w nawiązywaniu kontaktów ma tutaj duże znaczenie.

Kolejną wdzięczną i całkiem przyjemną pracą jest ta na stanowisku pilota wycieczek. Polega ona na wyjeździe z grupą i wypełnieniu założonego programu, tzn. oprowadzeniu jej po konkretnych miejscach. Natomiast jeśli dobrze czujemy się w opiece nad dziećmi, możemy podjąć pracę animatora, tj. osoby, która organizuje zajęcia maluchom przebywającym w danym hotelu z rodzicami. Tutaj liczy się przede wszystkim kreatywność i odpowiednie podejście do dzieci

Gdzie studiować turystykę i rekreację?

Jeśli chodzi o popularne studia, turystyka na pewno znajduje się w czołówce takich kierunków. Można odnaleźć ją na wielu uczelniach, jednak jeśli zależy nam na wysokim poziomie, zbadajmy kadrę pedagogiczną, program studiów i zasięgnijmy opinii w sieci. Z pewnością znajdziemy specjalność dopasowaną do naszych preferencji. Jednym z najciekawszych programów może poszczycić się obecnie Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here