Piasek na nerkach – objawy

0
4132
Piasek na nerkach – objawy

Nerki, jeden z ważniejszych narządów, które filtrują krew. Oddzielają szkodliwe produkty przemiany materii, toksyny, a także wszystkie pozostałe leki. Wraz z moczem usuwane są z naszego organizmu. Jednak czasami zdarza się, że stężenie związków tworzy osady. Wówczas tworzy się piasek w nerkach lub kamienie nerkowe. Kamica nerkowa może dotyczyć pęcherza moczowego . Możemy się zastanawiać skąd się bierze piasek w nerkach. Jakie są jego przyczyny? Zwiększone wydalanie wapnia z organizmy, przewlekły niebodóbr magnezu, infekcje dróg moczowych, obecność niewskazanych związków w moczu. Innymi przyczynami mogą być także: zaburzenia czynności nerek, nadmierne zagęszczenie moczu czy nieprawidłowa dieta, obfitująca w sól.

Jakie są objawy piasku w nerkach?

Bardzo często kamica nerkowa nie daje żadnych objawów. Dopiero kiedy zaczyna się zbierać piasek lun kamień, pojawia się silny ból w okolicy lędźwiowej. Bolesne parcie na pęcherz, oddawanie moczu w małych ilościach, mocz zabarwiony krwią, a nawet wzdęcia brzucha. Obecność złogów może się przyczyniać do powstawania stanu zapalnego. Przez który mogą się nasilać bóle nerek. Istnieje kilka rodzajów kamicy nerkowej. Kamica cystynowa, fosforanowa, moczanowa, wapniowa oraz szczawianowa. Zablokowanie złogów w danym odcinku dróg moczowych może doprowadzić do zalegania moczu, a później do rozwoju bakterii. Objawy jakie mogą występować to gorączka oraz osłabienie ogólne. Dlatego też należy niezwłocznie skontaktować się urologiem i opowiedzieć o wszystkich niepokojących objawach.

W przypadku zalegania moczu oraz toksyn, stan taki może doprowadzić do zatrucia organizmu. Jakie badania w tym kierunku należy wykonać? Przede wszystkim konieczne jest przeprowadzenie wywiadu lekarskiego. Następnie, badanie krwi oraz moczu, kontrast, a także badanie obrazowe. Mówimy tutaj o USG i RTG. Jak leczyć piasek w nerkach? Należy pić w dużych ilościach. Może to się wydawać banalne, lecz picie płynów to podstawa. W jakich ilościach? Minimum dwa litry dziennie. Najlepiej przyjmować takie płyny przed snem. Bardzo istotna jest również dieta, która powinna być określona przez urologa. Z naszej diety powinniśmy wykluczyć szpinak, herbatę, kawę oraz czekoladę.

Co więc należy spożywać?

Podstawą naszej diety powinny być owoce oraz warzywa. Cenne będą także produkty mleczne. Natomiast z warzyw należy wybierać buraki, ziemniaki, rzodkiewki czy kalafior. Ważną rolę odgrywają leki farmakologiczne. W tym przypadku należy przyjmować zarówno leki rozkurczające jak i leki przeciwbólowe. Najbardziej polecanymi są: Nospa, Apap czy Ibuprom. Jakie jeszcze preparaty poprawiają stan ogólny naszych nerek? Olejki eteryczne, wyciągi z liści brzozy, ziela szałwii, korzenia pietruszki, nasion fasoli indyjskiej. Ogólne zalecenia to stosowanie się do zaleceń lekarza. Picie wody nisko-sodowej, utrzymanie właściwej aktywności fizycznej.

Piasek w nerkach nie bierze się znikąd. Więc jakie są podstawowe przyczyny? Spożywanie niewskazanych składników, brak aktywności fizycznej, a przede wszystkim trzymanie moczu. Większość osób nawet nie zdaje sobie sprawy, jak groźne dla zdrowia jest przetrzymywanie moczu. Wiąże to się nie tylko z przykrymi dolegliwościami, lecz może skutkować poważnymi objawami ze strony układu moczowego. Niektóre osoby zwyczajnie w świecie boją się udać do urologa. Zupełnie niepotrzebnie. Każdy profesjonalny lekarz będzie nam w stanie pomóc. W przeciwnym razie możemy tylko pogorszyć stan swojego zdrowia. Dolegliwości same nie znikną. Może być nawet jeszcze gorzej.

Jakie więc wnioski?

Objawy takie jak: częste oddawanie moczu, śladowe oddawanie moczu, w bardzo małych ilościach, bóle w okolicach nerek i pęcherza, pieczenie i inne dolegliwości związane z oddawaniem moczu są powodem do odwiedzenia dobrego lekarza. Nie internisty, a urologa, który udzieli nam fachowej porady, a przede wszystkim zadba o właściwe leczenie. Piasek w nerkach jest dolegliwością towarzyszącą zarówno kobietom jak i mężczyznom. Podobnie jest w przypadku wieku. Chorują na nią nie tylko osoby w podeszłym wieku. Może ona dotykać także osoby młode. Wszystko zależy od wielu ważnych czynników. W tym trybu naszego życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here