Henna do rzęs – czy warto?

0
2702
Henna do rzęs – czy warto?

Henna to roślinna farba stosowana już w starożytności – obecnie używa się jej w salonach kosmetycznych do farbowania włosów, brwi i rzęs. Można też stosować ją samodzielnie w domu. W obu wypadkach efekt utrzymuje się przez około 2-3 tygodnie. Zastanawiasz się, czy warto?

Henna to naturalny barwnik, który można uzyskać z lawsonii bezbronnej, rośliny występującej na obszarach tropikalnych. Idealnie nadaje się do delikatnego farbowania rzęs oraz brwi. Stosowanie henny naturalnej wymaga nieco wprawy, ale z powodzeniem można ją nakładać samodzielnie – najpierw na jedno oko, następnie na drugie.

Można też wybrać się do salonu kosmetycznego, aby przygotować rzęsy i brwi. Przede wszystkim polecana jest dla osób z jasnymi lub rudymi rzęsami. Kobiety zwykle tuszują je codziennie, aby były ciemniejsze. Aby nadać im czarny kolor, można też nałożyć hennę.

Duży wybór henny do rzęs, brwi i włosów

W wielu sklepach można bez problemu kupić dobrej jakości preparaty o wysokiej wydajności, które zapewnią doskonałe krycie – m.in. naturalną hennę do rzęs w różnych kolorach, hennę hornung (w proszku) itd. Warto ją wypróbować i sprawdzić, czy podoba nam się uzyskany efekt. Henna do rzęs świetnie sprawdzi się na wakacjach i wszelkich wyjazdach, gdy chcemy odpocząć od makijażu – podczas kąpieli czy opalania się henna się nie rozmyje. Do farbowania rzęs polecamy przede wszystkim hennę w kolorze czarnym lub ewentualnie grafitowym.

Sprawdź, zanim zastosujesz

Przed zastosowaniem henny do rzęs, warto wykonać próbę uczuleniową. Należy rozrobić hennę i nałożyć kroplę na skórę ramienia, a następnie zakleić to miejsce plastrem. Po 24-48 godzinach otrzymamy odpowiedź – alergia będzie oczywiście przeciwwskazaniem do farbowania brwi i rzęs. Jeśli nie masz zaczerwienienia, stanu zapalnego itd., możesz zaaplikować preparat, np. naturalną hennę hornung w proszku.

Henna do rzęs – krok po kroku

Malowanie henną rzęs z pewnością jest łatwiejsze niż farbowanie brwi. Wcześniej jednak warto zabezpieczyć odzież – przykryć dekolt i klatkę piersiową, zmyć makijaż i wykonać odtłuszczenie powierzchni zabiegowej, a także zabezpieczyć powierzchnię wokół powiek, pod nimi oraz na nich. Wazelinę nakładamy uważnie i delikatnie, aby nie nałożyć jej na rzęsy.

Przygotowanie henny do rzęs. Teraz pora przygotować hennę zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu. W sklepach można znaleźć różne produkty, np. w kremie lub sproszkowaną hennę. Rozrabia się ją następnie z aktywatorem – jeśli jest w zestawie – albo z wodą utlenioną. Konsystencja dobrze przygotowanej henny jest zbliżona do budyniu – teraz można ją aplikować. Używamy do tego niewielkiego pędzelka lub narzędzia dołączonego do zestawu. Zabieg trzeba przeprowadzić starannie, henna powinna pokryć całą powierzchnię rzęs, do samej nasady.

Malowanie. Aplikacja henny na brwi powinna rozpocząć się wzdłuż górnej linii brwi, jednostajnym pociągłym ruchem, a następnie trzeba przejść do nasady, którą dokładnie pokrywamy. Nadmiar henny do rzęs należy szybko wytrzeć. Jeśli wykonujemy hennę na rzęsach, już po około 10 minutach powinna być gotowa.

Zmywanie. Aby zmyć hennę, należy przygotować miseczkę z ciepłą wodą i dodatkiem mydła. Na początku zmywamy hennę z tej brwi i tych rzęs, od których zaczęliśmy aplikowanie henny. Jej nadmiar ściągamy wilgotnym wacikiem, a potem wodą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here